Թվային առողջապահության հայկական ասոցիացիան (AADH) ուրախությամբ մասնակցեց Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության կողմից իրականացված Flash Audit առաքելությանը՝ նվիրված Հայաստանի առողջապահական տեղեկատվական համակարգի գնահատմանը՝ թվայնացման վրա հատուկ շեշտադրմամբ։
Գնահատման արդյունքներով ընդգծվեցին բարելավման մի շարք ուղղություններ, մասնավորապես՝
AADH-ը վստահ է, որ այս բացահայտումները կծառայեն որպես ուղեցույց Հայաստանի առողջապահական տեղեկատվական համակարգի ռազմավարական բարելավումների համար, կնպաստեն փոխգործունակության ամրապնդմանը և կաջակցեն ապացույցների վրա հիմնված, տվյալահեն որոշումների կայացմանը։
Մենք ակնկալում ենք շարունակական և արդյունավետ համագործակցություն Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության, Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության և մյուս դերակատարների հետ, քանի որ հաջորդ փուլերը ներառում են բաց մնացած հարցերի հստակեցում, նախնական հաշվետվության վերանայում և հետագա քայլերի քննարկում 2026 թվականի սկզբին։